Fal bak

Kahve falı

Kahve Falı bakmakkökenlerini antik dönemler kadar geriden alan son derece klasik bir kültürdür. Müslüman ülkelerin, özellikle de Türkiye’nin, büyük bir eğilim gösterdiği bu fal bakma yöntemi kahveler yudumlandıktan sonra en son dipte kalan telveye bakılarak gerçekleştirilir. Telvede oluşan şekiller detaylı bir şekilde incelenir ve yorumlanır. Fal bakan kişinin hissettikleri yorumlarda ağırlık gösterir. Günümüzde arkadaş ortamlarının vazgeçilmezi, hatta en büyük eğlencesi haline bile gelmiştir. Kahve falına bakabilmek için mobil uygulamalar bile çıkmıştır. Yalnız bu fal daha çok bakan kişinin duyguları üzerine kurulduğu için böyle mobil uygulamalar ve teknik fal kitapları sizi yanlış yönlendirebilir. Her falda olduğu gibi bu fala da başlarken niyet son derece önemlidir.

Nasıl Bakılır?

Fal bakmakson derece büyük bir konsantrasyon gerektiren ve kuralları olan bir iştir. Eğlence olsun diye baktığınız kahve falının bile basit de olsa kuralları vardır. İlk kural kahve fincanını saatin tersi yönünde üç defa çevirmektir. Bunu yaparken bir de dilek tutulması gerekir. Daha sonra fincan tabağı üzerine kapatılır, kişi bunu kendine doğru çevirerek yapar. Bazı durumlarda fincanın üstüne alyans koyup hızlı soğuması sağlanabilir. Bir inanışa göre Kahve Falı bakarken fincanın üstüne konan metal falda çıkabilecek kötülükleri uzaklaştırır. Bir nevi geleceğin negatif yönlerini önleyen bir kalkan gibidir. Fincan yaklaşık on dakika soğumaya bırakılır. Işığın fala bakan insanın arkasından vuruyor olması önemlidir. Soğuduktan sonra açılan fincanda ilk dikkat edilmesi gereken nokta tam ortasıdır. Bu şekilde fala konsantrasyonunuz da yükselir. Gözlerinizi merkezden kahvenin içildiği noktaya kaydırır oradan da saat yönünde bir tur atarsınız. Bundan sonraki adım başladığınız noktadan itibaren gördüğünüz şekilleri yorumlamaktır.

Kahve Fincanına Nasıl Bakılır?

Fincanı olduğundan daha farklı algılamanız gerekir. Sapından başlayarak hayali bir kutup düşünün ve ekvator çizgisi ile ikiye yarılan dört ayrı parçası olduğunu hayal edin. Fala bakma yönünüz saatin dönüş yönü olmalıdır. Hayali kutup çizgisinin sağ tarafında kalan şekilleri pozitif sonuç verecek şekiller olarak yorumlarken sol tarafında kalanları ise negatif sonuç verecek şekiller olarak yorumlarız. Tam olarak hayali ekvator çizgimizin üzerine düşen şekiller için kısa zamanda gerçekleşecek yorumu yapılırken altında kalan şekille için gerçekleşmesi uzun zaman alacak yorumu yapılır.

Kahve Tabağına Nasıl Bakılır?

Fincanla işiniz bittikten sonra kahve tabağında kalan telveyi süzer ve tabağı dik konumda tutmaya başlarsınız. Kahve tabağını gözünüzle dört parçaya ayırmak en mantıklısı olur. Bu bölüştürmeyi yaptıktan sonra tabakta beliren şekilleri bu dört bölümde aramaya başlarız. Renk kahve falında en ünlü unsurlardandır. Ayrıca tabakta kalan telvenin de aldığı şekil çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki kahve tabağınızda göreceğiniz yolları hep aşağıda bulacaksınız. Bu yollar çekim kurallarına göre uzanır. Yolların da tıpkı şekiller gibi yorumlanması gerekir. Tabak falını fincan falının garantileyicisi olarak görebilirsiniz. Eğer fincanda çıkanla tabakta çıkan çakışıyorsa bu dileğiniz ya hiç gerçekleşmeyeceği ya da çok uzun zaman sonra gerçekleşeceği anlamına gelir.

Kahve Falı Yorumunda Dikkat Edilecekler?

Bir başkasının kahve falına bakarken öncelikle bilinçaltındakileri mesajları aklınızdan çıkarmamalısınız. Falına baktığınız kişinin şekillere getirdiğiniz yorumlarla bilinçaltında hemen bir bağlantı kurması gerekir, böylece titreşimsel bir enerji oluşur. Fala başlar başlamaz benzetmeleri kurmalı, bundan sonra yorum yapmanız gerekir. Baktığınızın fal olduğunu unutmayıp gördüğünüz şekillere büyük tepkiler göstermemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir